El Dezenfektanı

Günlük hayatımızda ve en önemlisi Covid-19 sürecinde bize en çok gerekli olan sağlık ürünlerinden biri, kuşkusuz ki el dezenfektanları. Özellikle virüs döneminde ellerin temiz tutulması göz önünde bulundurulduğunda, el dezenfektanlarının önemi daha fazla ortaya çıkıyor. Peki, su ve sabun en iyi el temizliği ürünleri değil miydi? El dezenfektanlarının kullanımı neden bu kadar fazla? Çünkü her daim bir lavabonun yanında olamıyoruz. Su ve sabun bulamadığımız durumlarda, yanımızda taşıdığımız el dezenfektanları onun yerine geçebilir. Yani bir ikame ürün konumundadır.

El Dezenfektanlarının Sağladığı Faydalar Nelerdir?

Ellerimizin mikroplardan ve virüslerden korunması sürecinde en önemli ikinci el temizliği ürünü, el dezenfektanlarıdır. Birincisi, zaten bildiğimiz üzere su ve sabundur.  İşte su ve sabunun kullanımına imkan olmadığı durumlarda, devreye el dezenfektanları girer. Böylece virüsten tam kapasiteli bir şekilde korunabilirsiniz. Peki, el dezenfektanlarının bizlere sağladığı faydalar nelerdir? Ne gibi bir öneme sahiptir?

 • Çocuk, genç veya yaşlı fark etmeksizin, tüm yaş grubunda gönül rahatlığı ile kullanılabilir.
 • İçerisinde cilt sağlığına zarar verecek maddeler bulunmadığı için, cildinizde herhangi bir tahriş oluşturmaz. Yağlandırıcı bir tesirinin olması da, ciltte kuruluk ihtimalini en aza indirir.
 • İçerdiği ürünler baz alınırsa, güvenli bir üretim sürecinden geçmesi gerekir. Bu şekilde tüm testlerden başarı ile ayrılan el dezenfektanları, cilt sağlığınızı olumlu yönde etkileyecektir.
 • Virüs ve bakteri oluşumunu ortadan kaldırması sebebi ile de, sabun ve suyun olmadığı durumlarda oldukça önemli bir yere sahiptir.
 • Tahriş etme olasılığı olan el dezenfektanları dışındakileri rahatlıkla kullanabilirsiniz.
 • El dezenfektanı ile elinizi dezenfekte ettikten sonra, yıkama veya kurulamaya gerek duymazsınız.

Yukarıda da gördüğünüz üzere, içeriği kuvvetli olan ve kaliteli el dezenfektanları, virüs ve bakterilerden korunmak için çok önemlidir. Bizler de Samatya Vitamin olarak, sizlere en güvenilir şekilde el dezenfektanı satışı yapıyoruz. Tüm el dezenfektanlarını kategorimiz içerisinden detayları ile birlikte inceleyebilirsiniz.

El Dezenfektanı Çeşitleri Nelerdir?

El dezenfektanları, kullanım alanlarına veya etkilerine göre birbirinden ayrılırlar. Çünkü dezenfektanın nerede ve ne şekilde kullanılacağı, tercih edilmesinde büyük rol oynar. Bu sebeple ilk etapta dezenfektan tercih edilirken aşağıdaki seçenekler üzerinde durulur.

 • Etkisi Düşük
 • Etkisi Orta Derece ve
 • Etkisi Yüksek

Mikroorganizmaların bulunma sahalarına göre, yüksek etkideki el dezenfektanları tercih edilebilir. Burada, sizin tercihiniz ve kullanacağınız alanın rolü elbette ki büyük olur. Bununla beraber, el dezenfektanı tercihinde, içerdiği madde göz önünde bulundurularak da bir tercih yapılması mümkün. Bu seçenekler de aşağıdaki gibidir.

 • Alkol Baz İçeren
 • Parasetik Asit Baz İçeren
 • Halojen Baz İçeren
 • Yüksek Alkali ve Asitler

Yukarıda da gördüğünüz üzere, içeriklerine göre pek çok farklı el dezenfektanı çeşidi bulunur. Burada önemli olan, kullanım sahasına göre en uygun el dezenfektanını tercih etmektir. Ancak genellikle alkol baz içeren el dezenfektanları daha fazla tercih edilir. Çünkü eldeki mikroorganizmaları en hızlı şekilde öldürmeleri ile bilinmektedir. Mikroorganizmaların daha yüksek sayıda bulunabileceği alanlarda, yüksek etkili el dezenfektanları tercih edilebilir.

Kokusuz ve renksiz olan el dezenfektanları, sağlık kuruluşları için daha uygundur. Ancak bunların koku içerenleri de vardır. Bu sebeple tercih seçeneği çok olan bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Siz de güvenli bir şekilde el dezenfektanı alışverişi yapmak isterseniz, Samatya Vitamin olarak bizleri tercih edebilirsiniz. Sizin için güven ve kalite unsurunu daima ön planda tutmaya devam ediyoruz.

   

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

Yorum Ekle

Eposta adresinizi kullanıcılar tarafından görüntülenmez
Yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır