SABAH KAHVALTISI NEDİR? HAYATIMIZDAKİ ÖNEMİ HANGİ NOKTADADIR? samatyavitamin.com

SABAH KAHVALTISI NEDİR? HAYATIMIZDAKİ ÖNEMİ HANGİ NOKTADADIR?

Kahvaltı, yaşam kalitemizin artması için gün içerisinde yapılması gereken ilk öğündür. Bu ilk öğün bizi güne hazırlar. Daha sağlıklı ve zinde kalmamıza yardımcı olur. Öğlen vaktine kadar vücudun ihtiyaç duyduğu enerjiyi sabah kahvaltısı ile elde ederiz.

Sabah kalktığımızda ilk olarak güne başlamadan önce sıkı bir kahvaltı yaparak, yaşantımıza devam etmeliyiz. Vücudun ihtiyaç duyacağı enerjiyi  almak için düzenli şekilde her sabah kahvaltı yapılmasından yarar vardır.

Sabah kahvaltısı; aynı zamanda aile bireylerini güne başlamadan önce bir araya getiren, evde sıcak bir sohbetin eşliğinde içilen sabah çayı, zeytin ve peynir gibi besleyici besinleri birlikte tüketmek,  aile bağlarını da güçlendirme özelliğine sahiptir.

Yalnız bilinmelidir ki! Sabah kahvaltısında gelişi güzel besinler tüketmek de doğru değildir. Özellikle besleyici ve tok tutucu özelliğe sahip besinler tüketmek gerekir. Yumurta, bal, zeytin, peynir, tereyağı, bir dilim ekmek gibi besinler tercih edilebilir. Yumurtayı haşlanmış olarak tüketmek önemlidir. Yağda pişirilmiş yumurta uzman görüşüne göre sağlıklı değildir.

Yağ oranı yüksek kızartma türü beslenme çeşidi, sabah tercih edilmemelidir. Daha çok zinde kalmamız için içerisinde vitamin ve mineral bakımından proteini yüksek kalitede besinlerin tercihi sağlık için önemlidir.

Sonuç olarak, gün içinde daha sağlam ve dayanıklı olabilmek için sabah kahvaltısını asla ihmal etmemeliyiz. Çocuklarımıza bu aşılamalıyız.

Yorumlar (1)

  • Günün en önemli öğünü kahvaltı bence hem vücut besine ihtiyaç duyuyor hem kendini güne hazırlıyor sitenizi beğeniyle takip ediyorum
    Uğur Ağırgöl tarafından tarihinde gönderildi

Yorum Ekle

Eposta adresinizi kullanıcılar tarafından görüntülenmez
Yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır