Verilen Kiloları Geri Almamak İçin Yapılması Gerekenler

Verilen Kiloları Geri Almamak İçin 

Büyük uğraşlar sonucu vermiş olduğunuz kiloları elbette geri almak istemiyorsunuz. Sabit bir kilo ile hayatınıza devam etmek için altın değerinde önerilerimize göz atın:

1- Alışverişi doğru yapın samatyavitamin.com

Yemek programlarınızı oluşturmadan alışverişe çıkmayın. Ayrı olarak çalışan biriyseniz, ara öğünlerde yiyebilmeniz için kuru meyve ve meyveli yoğurtlar gibi yiyecekleri tercih edin.

2- Tabaklarınızı yarıya indirin

Ana öğünlerde yediğiniz yemekleri yarıya indirin. Bu uygulamayla beraber kısa süre içinde iyi miktarda kilo kaybettiğinizi fark edebileceksiniz. Tek bir çeşitten büyük tabakta yemek yemek yerine, farklı çeşitlerden büyük bir tabak oluşturmak daha mantıklıdır.

3- Besinlerinize yağlı soslar eklemeyin

Salata veya yemeklerinize eklediğiniz ketçap, mayonez, yağlı peynir sosları gibi çeşitleri bir süre eklemeyin. Bu tarz yağlı eklemeler yerine baharatlı çeşniler eklemek ve limon eklemek daha iyi olacaktır.

4- Hazır yiyeceklerden kaçın!

Hamburger, sosisli gibi hazır fast food yiyeceklerden her zaman kaçının. Bunlar yerine bol yeşillikli ve sossuz salata almanız her hafta bir tatlı kaşığı yağı vücuda sokmamanızı sağlayacaktır.

5- Kalp atışlarınızı arttırın

Yürüyüş ve egzersizlerinize ek olacak şekilde yüzme, tenis gibi daha zorlayıcı sporlar yapın. Bu şekilde hem daha fazla eğlenmeniz, hem de daha fazla kalori yakmanız sağlanacaktır.

6- Mutfakta vakit geçirmeyin

Kendinize hakim olamıyorsanız, mutfakta oturmayı bırakın. Hele ki gece atıştırmalarını bırakmak istiyorsanız mutfağın kapısından bile geçmeyin. Alacağınız bir lokmanın, arkasının kesilmeyeceğini unutmayın.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

Yorum Ekle

Eposta adresinizi kullanıcılar tarafından görüntülenmez
Yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır