Ateş Ölçer - Temassız Ateş Öçler

Sağlığın daim olması ve çocuklarımızın sağlığının kontrol altında tutulması için evlerimizde bulundurduğumuz pek çok medikal ürün var. Bunlardan biri de kuşkusuz ki ateş ölçerler. Peki, ateş ölçer nedir? Vücut sıcaklığını ölçen ateş ölçerler, termometre olarak da bilinir. Ancak eski tip ateş ölçerlerde cıva kullanımı etkin olduğu için, yeni teknolojinin getirdiği ateş ölçerler sık sık tercih edilmektedir. Samatya Vitamin isimli web sitemizin, Ateş Ölçer kategorisinden, tüm ateş ölçer türlerine eksiksiz bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Ateş Ölçer Türleri

Eskiden evlerimizde kullandığımız ateş ölçerler cıvalıydı. Ancak ateş ölçerin camı kırılırsa, cıvanın dökülmesi muhtemel hale gelebilirdi. İşte bunun için, eski tip ateş ölçerlerden uzaklaşıldı. Bunun yerine her geçen gün yeni tip ateş ölçerler üretildi. Kimi koltuk altından, kimi ise ağızdan ölçüm yapan türlerdendi. Ancak özellikle Koronavirüs salgınının da ortaya çıkardığı üzere, temassız ve elektronik ateş ölçerler çok fazla ilgi odağı olmaya başladı. Peki, bu çerçevede düşünecek olursa, ateş ölçer türleri hangileridir?

  • Cıvalı Termometreler (Ateş Ölçer): Bu tür ateş ölçerler, eskiden sıklıkla kullanılır ve en çok üretilen olarak karşımıza çıkardı. Ancak günümüzde artık böyle değil. Çünkü cıvanın insan sağlığına zarar verme ihtimali bulunuyor.
  • Alkollü Termometreler (Ateş Ölçer): Cıvanın insan sağlığını tehdit etmesi sebebi ile üretilen alkollü ateş ölçerler, sık sık kullanılmaya başladı. Genel anlamda bu tip ateş ölçerlerin gösterge bölümü, kırmızı renkten oluşurdu.
  • Dijital Termometreler (Ateş Ölçerler): Dijital ateş ölçerler günümüzde sık sık karşımıza çıkıyor. Çünkü üretimleri çok arttı. Eskiden düşük olan üretim sebebi ile her evde bulunmayan dijital ateş ölçerler, günümüzde neredeyse tüm evlerde bulunuyor. Temassız olarak da üretilen bu tür ateş ölçerler, Koronavirüs sebebi ile daha değerli hale geldi. Aynı zamanda çocuklar uykudayken, uyanmadan ateşinin ölçülmesi için çok önemli bir seçenek.

Yukarıda da net bir şekilde gördüğünüz üzere; dijital, alkollü ve cıvalı termometreler bulunmaktadır. Samatya Vitamin olarak Ateş Ölçer kategorimiz içerisinde bulundurduğumuz ateş ölçer türlerini rahatlıkla satın alabilirsiniz.

Ateş Ölçerlerin Özellikleri ve Kullanımı

Medikal ürünler arasında belki de ilk sırada gelen ateş ölçerler, hemen hemen her evde karşımıza çıkıyor. Vücuttaki sıcaklık değişimlerini anında ölçebilen ve hemen sonuç veren bu cihazlar, bebek sağlığı için de çok önemli. Çünkü anlık olarak bebeklerin ateşi çıkabilir ve bu ateşin tespit edilmesi gerekir. Bu yüzden ateş ölçer kullanımı hayati derecede öneme sahiptir. Peki, ateş ölçerlerin kullanımı ve özellikleri ile ilgili olarak bilinmesi gerekenler nelerdir?

  • Temaslı veya temassız ateş ölçerler bulunur. Koronavirüs salgınını da göz önünde bulundurursak, temassız türler artık daha değerli olmaya başladı. Emzik şeklinde olan ateş ölçerler de daima sıcaklık ölçümü yaparlar. Bu nedenle anlık bir ateş olduğunda, hemen ses ile haber verirler.
  • Ateş ölçerlerin kullanım talimatı ne ise, ona göre kullanılmalıdır. Bazı durumlarda yanlış kullanım ile hatalı sonuçlar elde edilebilmektedir. Bu da bebeğe ve aileye ek olarak endişe oluşturmaktadır.
  • Bazı termometrelerde, ateş ölçümünden önce yenilip içilenler bile etki oluşturabilir. Özellikle cıvalı ateş ölçerlerde buna çok dikkat etmeniz gerekmektedir.

Kullanım şekli, dijital olması ve özellikleri göz önünde bulundurulduğunda, yukarıda da gördüğünüz üzere pek çok ateş ölçer çeşidi bulunmaktadır. Samatya Vitamin olarak sizlere en profesyonel ateş ölçerleri temin edip, satışını yaptığımız için, bizleri güvenle tercih edebilirsiniz. Üstelik Ateş Ölçer kategorimiz içerisinde, her türlü özellikteki ateş ölçerlere ulaşabilir, dilediğinizi de rahatlıkla satın alabilirsiniz.

 

 

 

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

Yorum Ekle

Eposta adresinizi kullanıcılar tarafından görüntülenmez
Yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır