Hangi Spor Daha Çok Zayıflatır?

Hangi Spor Daha Çok Zayıflatır?

“Zayıflamam lazım, bu kilolardan kurtulmam gerek, şöyle bir yoga türü varmış, hiç yemeden zayıflatan diyet diye bir şey duydum, spora başlayalım mı sen ne diyorsun ?” …

Gün be gün daha bir endüstriyelleşen dünyanın; kadına yüklediği fit, güzel ve her daim bakımlı olma yolunda dayattığı bazı kalıp algılardan kurtulmanın tam zamanı. İnsanın aradığını internetin sonsuz dünyasında bulabilmesi için ya boğulmadan yüzmeyi öğrenmesi ya da tam olarak ne aradığını bilmesi gerek.

Hangi sporun daha çok zayıflatacağını aramanın, koca bir okyanustaki en büyük inciyi aramaktan hiçbir farkı yoktur aslında. En büyük inciyi bulduğunu sandığın anda, biraz ötede çok daha büyüğü çarpacaktır gözüne. Sen biraz daha büyüğü, biraz daha parlağı derken, çoktan akıntıya kapılmış hiç bilmediğin başka bir okyanusa sürüklenip gitmiş olacaksın.

En çok zayıflatan sporu aramak yerine, bedeninin neye ihtiyacı olduğunu anlamak için yaptıracağın vücut analizi, sana hangi yolun daha uygun olduğunu gösterecektir. Neyi aradığını bilmeden çıkılan yollar, çıkmaz labirentlere sürükler insanı. Bu sebeple vücuduna yükleyeceğin yükleri iyi seçmen, iyi analiz etmen gerek.

Belki de sadece beslenme düzenini değiştirmeye ve biraz tempolu koşmaya ihtiyacı vardır narin bedeninin.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

Yorum Ekle

Eposta adresinizi kullanıcılar tarafından görüntülenmez
Yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır